Psycholog

Od roku 2005 pomáhám lidem řešit osobní, partnerské i rodinné potíže = žít. Několik let jsem pracoval v Poradně pro rodinu Olomouckého kraje. 

Pomáhám lidem s depresí, partnerskými problémy, osobními změnami, výchovné problémy dětí, studium na VŠ. Párová či rodinná terapie je možná se dvěma zkušenými terapeuty (žena a muž). Můžete přijít sami, v páru či s celou rodinou. Pracuji s tradičními i „netradičními“ rodinami a přístupy.

Člověka vnímám z úhlu bio-psycho-socio-spirituálního s přihlédnutím k pohledu samotného člověka. Využívám celostního přístupu např. prvky gestaltu, systemického přístupu, jungiánské psychologie, somatic experiencing, psychoanalýzu, rodinnou terapii, video-interakční trénink, biosyntézu, KBT, ad. Počet sezení je individuální, ale snažím se, aby jich bylo co nejméně. Cílem je podporovat životní zdroje klientů, aby se problémy „sami“ vyřešily a nebylo již třeba nikoho zvenčí na pomoc. To může někdy trvat a jindy jde o jedno sezení.

Vzdělávám se v psychologii, terapii a poradenství kontinuálně pomocí supervize a kratšími či delšími výcviky či svou vlastní psychoterapií pod vedením zkušených psychologů (např. Lubomír Smékal, Bohumila Baštecká, Bára Janečková – Biosyntéza, Jaromír Kabát – Psychosomatická klinika, Centro Takiwasi – Peru, Taita Jose Putumayo – Kolumbie; Aston University, Velká Británie; Utrecht University, Holandsko; Leibniz Institut für Sozialwissenschaften, Mannheim). Od roku 2013 pracuji ve své soukromé praxi.

Poradenství poskytuji v českém (slovenském) a anglickém jazyce. V případě potřeby také s mírnými obtížemi v němčině a polštině. Pracovní dobu mám kdykoliv dle předchozí telefonické či emailové domluvy). Nevedu si evidenci klientů ani neuchovávám osobní údaje kromě kontaktních údajů (ani ty nemusím po dohodě uchovávat).

Aktuální ceník: 
individuální poradenství:
– 60 min: 800 Kč (1000,- v Praze)
párové či rodinné poradenství:
– 60 min: 900 Kč (1100,- v Praze)
V případě sociální nouze poskytuji slevy. Délka sezení je dle individuální potřeby – obvykle jedna až dvě hodiny. Na jedno sezení si nechávám alespoň dvě hodiny.

jiné formy poradenství:
– poradenství přes telefon, Skype, WhatsApp: 120 Kč = 10 minut; samotný hovor do ČR zdarma.
– poradenství za chůze (walk and talk therapy): ceny stejné jako individuální poradenství.
– poradenství v přírodě (wilderness therapy): cena dohodou; na jeden či více dní formou putování.
– cesta přírodou: několikadenní skupinový terapeutický pobyt v přírodě (viz www.cestaprirodou.cz).

Objednání: ales@neusar.cz (ideálně email) nebo telefonicky či SMS na čísle: +420 608322634
Do emailu napište: a) své jméno či přezdívku, pokud chcete zůstat v plné anonymitě, b) stručně co potřebujete a c) kontaktní telefon či email. Ozvu se obvykle během pár hodin. Výjimečně, např. když jsem na delším pobytu v přírodě může odpověď trvat i týden či déle.

Kde: Olomouc a Praha (mapa viz kontakt). 
A) Olomouc: Jungmannova 11 (poblíž vlakového nádraží, za RCO budovou). B) Praha: Ve Smečkách 5. (poblíž Václavského náměstí)

Případně je někdy možné domluvit místo dle dohody s klientem (Brno, Ostrava apod.)

Recommendation:

When I talk to Ales, I feel like I am talking to a real person who really cares, and who is at the same time a highly-experienced professional. I can warmly recommend him to anyone seeking support and guidance in difficult times.
Note: Ales, thank you so much, our sessions have been absolutely vital in keeping my head on my shoulders in some dark and crazy times, and your words really helped me navigate through stormy weather. I don’t think I’d be where I am now without your help. (Mark, 38, 2 chidren)