Psycholog

Od roku 2005 pomáhám lidem řešit osobní, partnerské i rodinné potíže = žít. Několik let jsem pracoval v Poradně pro rodinu Olomouckého kraje. Vzdělávám se v psychologii, terapii a poradenství kontinuálně pomocí supervize a kratšími či delšími výcviky pod vedením zkušených psychologů (např. Lubomír Smékal, Bohumila Baštecká, Bára Janečková – Biosyntéta, Jaromír Kabát – Psychosomatická klinika, Centro Takiwasi – Peru, Taita Jose Putumayo – Kolumbie; Aston University, Velká Británie; Utrecht University, Holandsko). Od roku 2013 pracuji v soukromé praxi.

Pomáhám lidem s depresí, partnerskými problémy, osobními změnami, výchovné problémy dětí, studium na VŠ. Párová či rodinná terapie je možná se dvěma zkušenými terapeuty (žena a muž). Můžete přijít sami, v páru či s celou rodinou. Pracuji s tradičními i „netradičními“ rodinami a přístupy.

Člověka vnímám z úhlu bio-psycho-socio-spirituálního s přihlédnutím k pohledu samotného člověka. Využívám celostního přístupu např. prvky gestaltu, systemického přístupu, jungiánské psychologie, somatic experiencing, psychoanalýzu, rodinnou terapii, video-interakční trénink, biosyntézu, KBT, ad. Počet sezení je individuální, ale snažím se, aby jich bylo co nejméně. Cílem je podporovat životní zdroje klientů, aby se problémy „sami“ vyřešily a nebylo již třeba nikoho zvenčí na pomoc. To může někdy trvat a jindy jde o jedno sezení.

Poradenství poskytuji v českém (slovenském) a anglickém jazyce. V případě potřeby také s mírnými obtížemi v němčině a polštině. Pracovní dobu mám kdykoliv dle předchozí telefonické či emailové domluvy (v rozmezí 5:00 až 22:00). Nevedu si evidenci klientů ani neuchovávám osobní údaje kromě kontaktních údajů (ani ty nemusím po dohodě uchovávat).

Aktuální ceník (či dle dohody):
individuální poradenství
– cca 60 min: 800 Kč
– cca 75 min: 1000 Kč
– cca 90 min: 1200 Kč
– cca 105 min: 1400 Kč
– cca 120 min: 1600 Kč
párové či rodinné poradenství
– cca 90 min: 1350 Kč (nebo 1500 v případě dvou zkušených psychologů, muž a žena)
– cca 120 min: 1800 Kč (nebo 2000 v případě dvou psychologů)
jiné formy poradenství
– poradenství přes telefon, Skype, Whatsapp: 80 Kč = 10 minut; samotný hovor do ČR zdarma
– poradenství za chůze (walk and talk therapy): ceny stejné jako individuální poradenství
– poradenství v přírodě (wilderness therapy): cena dohodou; na jeden či více dní formou putování
– cesta přírodou: několikadenní skupinový terapeutický pobyt v přírodě (viz www.cestaprirodou.cz)

Objednání: ales@neusar.cz (ideálně email) nebo telefonicky či SMS na čísle: +420 608322634
Do emailu napište: a) své jméno či přezdívku, pokud chcete zůstat v plné anonymitě, b) stručně co potřebujete a c) kontaktní telefon či email. Ozvu se obvykle během pár hodin. Výjimečně, např. když jsem na delším pobytu v přírodě může odpověď trvat i týden či déle.

Kde: Olomouc a Praha.
Olomouc: poradna – Jungmannova 11, Olomouc (poblíž vlakového nádraží, za RCO budovou). Více viz kontakt.
Praha: místo dle dohody s klientem.