Poradenství old

Poznej sám sebe, než bude hůř. Příběh odvahy.

  • dfgfghdf
  • dfgdfg

fgedfhdfghfgh

[:cs]Od roku 2005 pomáhám lidem řešit osobní, partnerské i rodinné potíže = žít. Několik let jsem pracoval v Poradně pro rodinu Olomouckého kraje. 

Pomáhám lidem s depresí, partnerskými problémy, osobními změnami, výchovné problémy dětí, studium na VŠ. Párová či rodinná terapie je možná se dvěma zkušenými terapeuty (žena a muž). Můžete přijít sami, v páru či s celou rodinou. Pracuji s tradičními i „netradičními“ rodinami a přístupy.

Člověka vnímám z úhlu bio-psycho-socio-spirituálního s přihlédnutím k pohledu samotného člověka. Využívám celostního přístupu např. prvky gestaltu, systemického přístupu, jungiánské psychologie, somatic experiencing, psychoanalýzu, rodinnou terapii, video-interakční trénink, biosyntézu, KBT, ad. Počet sezení je individuální, ale snažím se, aby jich bylo co nejméně. Cílem je podporovat životní zdroje klientů, aby se problémy „sami“ vyřešily a nebylo již třeba nikoho zvenčí na pomoc. To může někdy trvat a jindy jde o jedno sezení.

Vzdělávám se v psychologii, terapii a poradenství kontinuálně pomocí supervize a kratšími či delšími výcviky či svou vlastní psychoterapií pod vedením zkušených psychologů (např. Lubomír Smékal, Bohumila Baštecká, Bára Janečková – Biosyntéza, Jaromír Kabát – Psychosomatická klinika, Centro Takiwasi – Peru, Taita Jose Putumayo – Kolumbie; Aston University, Velká Británie; Utrecht University, Holandsko; Leibniz Institut für Sozialwissenschaften, Mannheim). Od roku 2013 pracuji ve své soukromé praxi.

Poradenství poskytuji v českém (slovenském) a anglickém jazyce. V případě potřeby také s mírnými obtížemi v němčině a polštině. Pracovní dobu mám kdykoliv dle předchozí telefonické či emailové domluvy). Nevedu si evidenci klientů ani neuchovávám osobní údaje kromě kontaktních údajů (ani ty nemusím po dohodě uchovávat).

Aktuální ceník

individuální poradenství:
– 60 min: 800 Kč (1000,- v Praze)
párové či rodinné poradenství:
– 60 min: 900 Kč (1100,- v Praze)
V případě sociální nouze poskytuji slevy. Délka sezení je dle individuální potřeby – obvykle jedna až dvě hodiny. Na jedno sezení si nechávám alespoň dvě hodiny.

jiné formy poradenství:
– poradenství přes telefon, Skype, WhatsApp: 120 Kč = 10 minut; samotný hovor do ČR zdarma.
– poradenství za chůze (walk and talk therapy): ceny stejné jako individuální poradenství.
– poradenství v přírodě (wilderness therapy): cena dohodou; na jeden či více dní formou putování.
– cesta přírodou: několikadenní skupinový terapeutický pobyt v přírodě (viz www.cestaprirodou.cz).

Objednání

ales@neusar.cz 
+420 608322634

Do emailu či SMS napište:
a) své jméno či přezdívku, pokud chcete zůstat v plné anonymitě,
b) stručně co potřebujete
c) a kontaktní telefon.

Ozvu se vám telefonicky či emailem během pár hodin až dnů. Výjimečně, např. když jsem na delším pobytu v přírodě může odpověď trvat i týden či déle.

Sídlo poradny

mapa viz kontakt. 
Olomouc: Masarykova 24a (poblíž vlakového nádraží, naproti zastávky tramvaje U bystřicky, v domě, kde je dole papírnictví).
Praha: Ve Smečkách 5. (poblíž Václavského náměstí, soukromé prostory kavárny Bílá Vrána)

Případně je vyjímečně možné domluvit místo dle dohody s klientem (Brno, Ostrava apod.)

[:en]I started to help people to solve personal, couple a family issues — to live — in 2005. 

I focus on people with depression, couple issues, personal changes, with bringing up issues, problems with studying. I work with both traditional and non-traditional families. 

Individuall counselling is 800 CZK per hour (1000 in Prague). Family or couple counselling is 900 CZK per hour (1100 in Prague). One session may be long as long as you want.

You can contact me by mobile phone: +420 608322634 or by email: ales@neusar.cz

Counselling house: A) Jungmannova 11, Olomouc (near RCO building next to the mail railway station) & B) Ve Smečkách 5, Praha (near Václavské náměstí). See contact info for map. Or upon agreement in Brno, Ostrava or some other places. [:]

Doporučení Recommendations

When I talk to Ales, I feel like I am talking to a real person who really cares, and who is at the same time a highly-experienced professional. I can warmly recommend him to anyone seeking support and guidance in difficult times. Note: Ales, thank you so much, our sessions have been absolutely vital in keeping my head on my shoulders in some dark and crazy times, and your words really helped me navigate through stormy weather. I don’t think I’d be where I am now without your help. (Mark, 38, 2 chidren)

Odkazy na kolegyně a kolegy

Pokud bych vám z nějakého důvodu nemohl pomoci, neseděl či jste si nemohli dovolit za mé služby platit, zde je odkaz na několik kolegů dělajících velmi dobře svou práci. Bohužel, jak už to bývá, ti, kteří jsou schopní a pracují zdarma přes pojišťovnu bývají často poměrně vytížení, takže nejspíše budeme muset chvíli počkat:

Adam Suchý – psycholog a psychoterapeut, Prostějov, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Dagmar Konečná – psycholožka a psychoterapeutka, Olomouc, Zábřeh, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Poradna pro rodinu Olomouc, zdarma (odkaz)