Poradenství

Jednotlivci | Páry | Rodiny | Skupiny | Týmy
Profesionalita | Přístup na míru | Anonymita

Od roku 2005 pomáhám lidem řešit osobní, pracovní, partnerské i rodinné potíže = žít. Několik let jsem pracoval v Poradně pro rodinu Olomouckého kraje (v legendární vile na „Žilinské“).

Pomáhám lidem s depresí, partnerskými problémy, osobními změnami, výchovné problémy dětí, studium na VŠ. Párová či rodinná terapie je možná i se dvěma zkušenými terapeuty (žena a muž). Můžete přijít sami, v páru či s celou rodinou. Pracuji s tradičními i „netradičními“ rodinami a přístupy.

Člověka vnímám z úhlu bio-psycho-socio-spirituálního s přihlédnutím k pohledu samotného člověka. Využívám celostního přístupu např. prvky gestaltu, systemického přístupu, jungiánské psychologie, somatic experiencing, psychoanalýzu, rodinnou terapii, video-interakční trénink, biosyntézu, KBT, ad. Počet sezení je individuální, ale snažím se, aby jich bylo co nejméně. Cílem je podporovat životní zdroje klientů, aby se problémy vyřešily a nebylo již třeba nikoho zvenčí na pomoc. To může někdy trvat a jindy jde o jedno sezení.

Vzdělávám se v psychologii, terapii a poradenství kontinuálně pomocí supervize a kratšími či delšími výcviky, pobyty, či svou vlastní psychoterapií pod vedením zkušených psychologů. Například:

*systemický a narativní psychoterapeutický výcvik (5 let): Jan Hesoun, Markéta Závěrková, Petr Doležal, Helena Šašková a kol.;
*narativní párová terapie (6 online workshopů): Chana Rachel Frumin;
*Psychosomatická klinika (6 týdnů psychoterapeutický a rozvojový pobyt): Jaromír Kabát a kol.;
*seberozvojový program Centro Takiwasi – Tarapoto, Peru (4 týdny; ayahuasca; purga atd): Jacques Mabit, Jaime Torres, Veronika Kavenská a kol.;
*sebezkušenostní pobyt, Putumayo, Kolumbie (4 týdny): Taita Jose Putumayo;
*výzkumník v Leibniz Institut für Sozialwissenschaften (GESIS), Mannheim (4 měsíce);
*výzkumník University of Humanistic Studies, Utrecht (několik více měsíčních pobytů);
*výcvik v krizové intervenci (2 roky): pod vedením Bohumily Baštecké a kol.
*pravidelné supervize (spolupráce dříve či dnes např. s Petr Doležal, Jan Hesoun, Lubomír Smékal, Bohumila Baštecká, Jan Poněšický);
*mnoho kratších pobytů na univerzitách (např. Aston University, UK; University of Portsmouth, UK; FSEV UK, Slovensko; University of York, UK; University of New York in Prague);
*mnoho kratších výcviků, školení (např. biosyntéza, taneční terapie, hlasová terapie, videotrénink interakcí, logoterapie, analytické terapie, individuální terapie, arteterapie, inner voices, dialogické jednání, mindfulness, motivační rozhovory).

Od roku 2013 pracuji ve své soukromé praxi. Jsem řádným členem Asociace manželských a rodinných poradců a Českomoravské psychologické společnosti.

Poradenství poskytuji v českém (slovenském) a anglickém jazyce. V případě potřeby také s mírnými obtížemi v němčině a polštině. Pracovní dobu mám kdykoliv dle předchozí telefonické či emailové domluvy).

Všechny klienty vedu anonymně a třetím osobám ani organizacím neposkytuji žádné informace, krom výjimek stanovených ze zákona. Např. povinnost překazit závažný trestný čin je nadřazen terapeutově mlčenlivosti. Konkrétně může jít o probíhající sexuální zneužívání dítěte či plán zneškodnit jinou osobu. Naprostá většina trestných činů se hlásit nemusí. Více v paragrafu 167 a 168 trestního zákoníku na tomto odkazu.)

Aktuální ceník

individuální poradenství:
– 60 min: 1000 Kč
párové či rodinné poradenství:
– 60 min: 1100 Kč

V případě sociální nouze poskytuji slevy. Délka sezení je dle individuální potřeby, obvykle jedna až dvě hodiny. Na jedno sezení si nechávám alespoň dvě hodiny. V Praze jsou vyšší ceny kvůli nákladům na prostory a dopravu.

jiné formy poradenství:
– poradenství s obrazem i zvukem přes Skype, WhatsApp: 1100 Kč individuální sezení za 60 minut; 1200 Kč párové či rodinné poradentsví;
– poradenství přes telefon: 60 min: 1000 Kč (samotný hovor do ČR zdarma);
– poradenství za chůze (walk and talk therapy): ceny stejné jako individuální poradenství;
– poradenství v přírodě (wilderness therapy): cena dohodou; na jeden či více dní formou putování;
– cesta přírodou: několikadenní skupinový terapeutický pobyt v přírodě (viz www.cestaprirodou.cz).

Objednání

ales@neusar.cz 
+420 608322634

Do emailu či SMS napište:
a) své jméno či přezdívku, pokud chcete zůstat v plné anonymitě,
b) stručně co potřebujete
c) a kontaktní telefon.

Ozvu se vám telefonicky či emailem během pár hodin až dnů. Výjimečně, např. když jsem na delším pobytu v přírodě může odpověď trvat i týden či déle.

Sídlo poradny

Olomouc: 1. máje 42.

Mapka viz sekce kontakt

Doporučení Recommendations

„K Aleši Neusarovi jsem se dostal na doporučení kolegy z branže. Cítil jsem potřebu probrat výzvy ze života jednatele firmy a byznys konzultanta s profesionálem na naslouchání. Aleš je vnímavý, sympatický a pozorný pán, který nenápadným úsměvem a tichým hlasem přímo vybízí ke společnému probrání libovolných témat. Už jsme se spolu setkali vícekrát a pokaždé mi byl inspirací k sadě témat, která se mi v práci a v životě objevila. A nejde jen o řešení „teď a tady“, jako spíše systémové řešení tak, abych se se situací uměl vyrovnat dlouhodobě. Dlouhodobě a s přesahem – ať už je téma pracovní či osobní. A když se mi jeho první rada z jakéhokoliv důvodu nezamlouvá, zaloví v paměti a vytáhne sadu dalších možností, jiné úhly pohledu a najde přístup, který mi sedí. Aleši – děkuji Vám.“ Jan Krchňák,spolu-zakladatel a jednatel, RainFellows

When I talk to Ales, I feel like I am talking to a real person who really cares, and who is at the same time a highly-experienced professional. I can warmly recommend him to anyone seeking support and guidance in difficult times. Note: Ales, thank you so much, our sessions have been absolutely vital in keeping my head on my shoulders in some dark and crazy times, and your words really helped me navigate through stormy weather. I don’t think I’d be where I am now without your help. (Mark, 38, 2 chidren)

Odkazy na kolegyně a kolegy

Pokud bych vám z nějakého důvodu nemohl pomoci, neseděl či jste si nemohli dovolit za mé služby platit, zde je odkaz na několik kolegů dělajících velmi dobře svou práci. Bohužel, jak už to bývá, ti, kteří jsou schopní a pracují zdarma přes pojišťovnu bývají často poměrně vytížení, takže nejspíše budeme muset chvíli počkat:

Adam Suchý – psycholog a psychoterapeut, Prostějov, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Dagmar Konečná – psycholožka a psychoterapeutka, Olomouc, Zábřeh, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Poradna pro rodinu Olomouc – psychologické poradenství, zdarma (odkaz)
Jana Juřičková – právní poradenství (např. např. majetek, rozvody), tel. 723276175, placená služba, Advokátní kancelář Konečný (odkaz)