Poradenství

Poradenství. Psychoterapie. Mentoring.

Jednotlivci | Páry | Rodiny | Skupiny | Týmy
Profesionalita | Přístup na míru | Anonymita

Od roku 2005 pomáhám lidem řešit osobní, pracovní, partnerské i rodinné potíže = žít. Několik let jsem pracoval v Poradně pro rodinu Olomouckého kraje (v legendární vile na „Žilinské“).

Pomáhám lidem s depresí, partnerskými problémy, osobními změnami, výchovné problémy dětí, studium na VŠ. Párová či rodinná terapie je možná i se dvěma zkušenými terapeuty (žena a muž). Můžete přijít sami, v páru či s celou rodinou. Pracuji s tradičními i „netradičními“ rodinami a přístupy.

Člověka vnímám z úhlu bio-psycho-socio-spirituálního s přihlédnutím k pohledu samotného člověka. Využívám celostního přístupu – primárně jde o narativní (systemickou) psychoterapii s inspirací z dalších přístupů (např. gestalt, jungiánská psychoterapie, SFBT, somatic experiencing, psychoanalýza, video-interakční trénink, biosyntéza, KBT, logoterapie či parts work). Počet sezení je individuální, ale snažím se, aby jich bylo co nejméně. Cílem je podporovat životní zdroje klientů, aby se problémy vyřešily a nebylo již třeba nikoho zvenčí na pomoc. To může někdy trvat a jindy jde o jedno sezení.

Vzdělávám se v psychologii, terapii a poradenství kontinuálně pomocí supervize a kratšími či delšími výcviky, pobyty, či svou vlastní psychoterapií pod vedením zkušených psychologů. Například:

*systemický a narativní psychoterapeutický výcvik (5 let): Jan Hesoun, Markéta Závěrková, Petr Doležal, Helena Šašková, Anna Klimešová, Zdeněk Macek a kol.;
*narativní párová terapie (6 online specializačních workshopů): Chana Rachel Frumin (Izrael);
* narativní práce se suicidálními a depresivními lidmi (6 online specializačních workshopů): David Newman (Austrálie, The Dulwich Centre)
*Psychosomatická klinika (6 týdnů psychoterapeutický a rozvojový pobyt): Jaromír Kabát a kol.;
*seberozvojový program Centro Takiwasi – Tarapoto, Peru (4 týdny; ayahuasca; purga atd): Jacques Mabit, Jaime Torres, Veronika Kavenská a kol.;
*sebezkušenostní pobyt, Putumayo, Kolumbie (4 týdny): Taita Jose Putumayo;
*výzkumník v Leibniz Institut für Sozialwissenschaften (GESIS), Mannheim (4 měsíce);
*výzkumník University of Humanistic Studies, Utrecht (více několikaměsíčních pobytů);
*výcvik v krizové intervenci (2 roky): pod vedením Bohumily Baštecké a kol.
*pravidelné supervize (spolupráce dříve či dnes např. s Petr Doležal, Jan Hesoun, Lubomír Smékal, Bohumila Baštecká, Jan Poněšický);
*mnoho kratších pobytů na univerzitách (např. Aston University, UK; University of Portsmouth, UK; FSEV UK, Slovensko; University of York, UK; University of New York in Prague);
*mnoho kratších výcviků, školení (např. biosyntéza, taneční terapie, hlasová terapie, videotrénink interakcí, logoterapie, analytické terapie, individuální terapie, arteterapie, inner voices, dialogické jednání, mindfulness, motivační rozhovory).

Poznámka: dlouhodobý (5 let) systemicko-narativní výcvik (uvedeno výše) právě dokončuji, mám již po před-závěrečných obhajobách, po kterých lze pracovat psychoterapeuticky plně samostatně. Samozřejmostí je pokračování v supervizi.

Od roku 2013 pracuji ve své soukromé praxi. Jsem řádným členem Asociace manželských a rodinných poradců a Českomoravské psychologické společnosti.

Poradenství poskytuji v českém (slovenském) a anglickém jazyce. V případě potřeby také s mírnými obtížemi v němčině a polštině. Pracovní dobu mám kdykoliv dle předchozí telefonické či emailové domluvy).

Všechny klienty vedu anonymně a třetím osobám ani organizacím neposkytuji žádné informace, krom výjimek stanovených ze zákona. Např. povinnost překazit závažný trestný čin je nadřazen terapeutově mlčenlivosti. Konkrétně může jít o probíhající sexuální zneužívání dítěte či plán zneškodnit jinou osobu. Naprostá většina trestných činů se hlásit nemusí. Více v paragrafu 167 a 168 trestního zákoníku na tomto odkazu.)

Aktuální ceník

Délka sezení je podle vaší volby a mých možností v daný den buď cca 45 minut nebo cca 70 minut. V případě prvního sezení či párové terapie doporučuji delší sezení, ale není to nutností.

naživo* individuální poradenství či psychoterapie:
45 minut – 1200 Kč | 70 minut – 1850 Kč
Poznámka: Na požádání lze využít i tzv. psychoterapie za chůze po městě či parku (walk and talk therapy).

naživo* párové, rodinné poradenství či psychoterapie:
45 minut – 1500 Kč | 70 minut – 2300 Kč

online* individuální poradenství či psychoterapie:
45 minut – 1300 Kč | 70 minut – 2000 Kč

online* párové, rodinné poradenství či psychoterapie:
45 minut – 1600 Kč | 70 minut – 2450 Kč
S obrazem i zvukem přes Zoom, Google Meet, WhatsApp apod.

telefon* krátká brzká individuální intervence:
60 minut – 2400 Kč | tj. 40 Kč za minutu
Například čtvrt hodiny intervence pak stojí 600 Kč. Zavolám vám, co nejdříve budu moci. Zaplatíte pouze minuty, které trvá hovor. Samotný hovor po ČR či v rámci ČR roamingu je zdarma.

poradenství v přírodě:
Tzv. wilderness therapy. Cena dohodou.

Rušení sezení: Bezplatné rušení konzultace je nejpozději do 18:00 dne předcházejícího konzultaci. Pokud konzultaci nezrušíte do 18:00, budete platit na další konzultaci o 400 Kč více (páry 500 Kč). Stejné podmínky platí i pro mne. Pokud vaši konzultaci z jakýchkoliv důvodů zruším po 18:00 (předcházejícího dne), dostáváte na další konzultaci slevu 400 (500) Kč. Pokud sezení zrušíte méně jak 4 hodiny před konzultací, pak platíte plnou sazbu za dané sezení.

Slevy: V případě finanční nouze poskytuji v ojedinělých případech po dohodě slevy.

Objednání

ales@neusar.cz 
+420 608322634

Do emailu či SMS napište:
a) své jméno či přezdívku, pokud chcete zůstat v plné anonymitě,
b) stručně co potřebujete
c) a kontaktní telefon.

Obvykle se ozvu během pár dní. Občas se ale stane, že reaguji pomaleji či zapomenu reagovat úplně. Taky jsem člověk a těch SMS, mailů atd. chodí někdy dost. Zkuste se, prosím, po cca 4 dnech připomenout, pokud váš zájem o mé služby přetrvává. Někdy také bývám déle mimo signál, ale tuto skutečnost dávám do kalendáře na úvodní stránce tohoto webu a také do automatické zprávy emailu.

Sídlo poradny

Olomouc: Dánská 5 (blízko tzv. Červeného kostela, Vědecké knihovny).

Mapka viz sekce kontakt

Doporučení

„K Aleši Neusarovi jsem se dostal na doporučení kolegy z branže. Cítil jsem potřebu probrat výzvy ze života jednatele firmy a byznys konzultanta s profesionálem na naslouchání. Aleš je vnímavý, sympatický a pozorný pán, který nenápadným úsměvem a tichým hlasem přímo vybízí ke společnému probrání libovolných témat. Už jsme se spolu setkali vícekrát a pokaždé mi byl inspirací k sadě témat, která se mi v práci a v životě objevila. A nejde jen o řešení „teď a tady“, jako spíše systémové řešení tak, abych se se situací uměl vyrovnat dlouhodobě. Dlouhodobě a s přesahem – ať už je téma pracovní či osobní. A když se mi jeho první rada z jakéhokoliv důvodu nezamlouvá, zaloví v paměti a vytáhne sadu dalších možností, jiné úhly pohledu a najde přístup, který mi sedí. Aleši – děkuji Vám.“ Jan Krchňák, spolu-zakladatel a jednatel, RainFellows

„When I talk to Ales, I feel like I am talking to a real person who really cares, and who is at the same time a highly-experienced professional. I can warmly recommend him to anyone seeking support and guidance in difficult times. Note: Ales, thank you so much, our sessions have been absolutely vital in keeping my head on my shoulders in some dark and crazy times, and your words really helped me navigate through stormy weather. I don’t think I’d be where I am now without your help.“ Mark, 38, 2 chidren.

Odkazy na kolegyně a kolegy

Pokud bych vám z nějakého důvodu nemohl pomoci, neseděl či jste si nemohli dovolit za mé služby platit, zde je odkaz na několik kolegů dělajících velmi dobře svou práci. Bohužel, jak už to bývá, ti, kteří jsou schopní a pracují zdarma přes pojišťovnu bývají často poměrně vytížení, takže nejspíše budeme muset chvíli počkat:

Adam Suchý – psycholog a psychoterapeut, Prostějov, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Dagmar Konečná – psycholožka a psychoterapeutka, Olomouc, Zábřeh, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Poradna pro rodinu Olomouc – psychologické poradenství, zdarma (odkaz)
Jana Juřičková – právní poradenství (např. např. majetek, rozvody), tel. 723276175, placená služba, Advokátní kancelář Konečný (odkaz)