Poradenství

Jednotlivci | Páry | Rodiny | Skupiny | Týmy
Profesionalita | Přístup na míru | Anonymita

Od roku 2005 pomáhám lidem řešit osobní, pracovní, partnerské i rodinné potíže = žít. Několik let jsem pracoval v Poradně pro rodinu Olomouckého kraje (v legendární vile na „Žilinské“).

Pomáhám lidem s depresí, partnerskými problémy, osobními změnami, výchovné problémy dětí, studium na VŠ. Párová či rodinná terapie je možná i se dvěma zkušenými terapeuty (žena a muž). Můžete přijít sami, v páru či s celou rodinou. Pracuji s tradičními i „netradičními“ rodinami a přístupy.

Člověka vnímám z úhlu bio-psycho-socio-spirituálního s přihlédnutím k pohledu samotného člověka. Využívám celostního přístupu např. prvky gestaltu, systemického přístupu, jungiánské psychologie, somatic experiencing, psychoanalýzu, rodinnou terapii, video-interakční trénink, biosyntézu, KBT, ad. Počet sezení je individuální, ale snažím se, aby jich bylo co nejméně. Cílem je podporovat životní zdroje klientů, aby se problémy vyřešily a nebylo již třeba nikoho zvenčí na pomoc. To může někdy trvat a jindy jde o jedno sezení.

Vzdělávám se v psychologii, terapii a poradenství kontinuálně pomocí supervize a kratšími či delšími výcviky či svou vlastní psychoterapií pod vedením zkušených psychologů (např. Jan Hesoun, Markéta Závěrková – systemický & narativní psychoterapeutický výcvik; Lubomír Smékal; Bohumila Baštecká; Bára Janečková – Biosyntéza, Jaromír Kabát – Psychosomatická klinika; Centro Takiwasi – Peru, Taita Jose Putumayo – Kolumbie; Aston University, Velká Británie; Utrecht University, Holandsko; Leibniz Institut für Sozialwissenschaften, Mannheim). Od roku 2013 pracuji ve své soukromé praxi.

Poradenství poskytuji v českém (slovenském) a anglickém jazyce. V případě potřeby také s mírnými obtížemi v němčině a polštině. Pracovní dobu mám kdykoliv dle předchozí telefonické či emailové domluvy).

Všechny klienty vedu anonymně a třetím osobám ani organizacím neposkytuji žádné informace.

Aktuální ceník

individuální poradenství:
– 60 min: 900 Kč (1100,- v Praze)
párové či rodinné poradenství:
– 60 min: 1000 Kč (1200,- v Praze)

V případě sociální nouze poskytuji slevy. Délka sezení je dle individuální potřeby, obvykle jedna až dvě hodiny. Na jedno sezení si nechávám alespoň dvě hodiny. V Praze jsou vyšší ceny kvůli nákladům na prostory a dopravu.

jiné formy poradenství:
– poradenství s obrazem i zvukem přes Skype, WhatsApp: cena stejná jako výše (tj. 900 nebo 1000 Kč za 60 minut);
– poradenství přes telefon: 60 min: 800 Kč (samotný hovor do ČR zdarma);
– poradenství za chůze (walk and talk therapy): ceny stejné jako individuální poradenství;
– poradenství v přírodě (wilderness therapy): cena dohodou; na jeden či více dní formou putování;
– cesta přírodou: několikadenní skupinový terapeutický pobyt v přírodě (viz www.cestaprirodou.cz).

Objednání

ales@neusar.cz 
+420 608322634

Do emailu či SMS napište:
a) své jméno či přezdívku, pokud chcete zůstat v plné anonymitě,
b) stručně co potřebujete
c) a kontaktní telefon.

Ozvu se vám telefonicky či emailem během pár hodin až dnů. Výjimečně, např. když jsem na delším pobytu v přírodě může odpověď trvat i týden či déle.

Sídlo poradny

Olomouc: Masarykova 24a a výjimečně také Praha: Ve Smečkách 5. Mapka viz sekce kontakt

Doporučení Recommendations

„K Aleši Neusarovi jsem se dostal na doporučení kolegy z branže. Cítil jsem potřebu probrat výzvy ze života jednatele firmy a byznys konzultanta s profesionálem na naslouchání. Aleš je vnímavý, sympatický a pozorný pán, který nenápadným úsměvem a tichým hlasem přímo vybízí ke společnému probrání libovolných témat. Už jsme se spolu setkali vícekrát a pokaždé mi byl inspirací k sadě témat, která se mi v práci a v životě objevila. A nejde jen o řešení „teď a tady“, jako spíše systémové řešení tak, abych se se situací uměl vyrovnat dlouhodobě. Dlouhodobě a s přesahem – ať už je téma pracovní či osobní. A když se mi jeho první rada z jakéhokoliv důvodu nezamlouvá, zaloví v paměti a vytáhne sadu dalších možností, jiné úhly pohledu a najde přístup, který mi sedí. Aleši – děkuji Vám.“ Jan Krchňák,spolu-zakladatel a jednatel, RainFellows

When I talk to Ales, I feel like I am talking to a real person who really cares, and who is at the same time a highly-experienced professional. I can warmly recommend him to anyone seeking support and guidance in difficult times. Note: Ales, thank you so much, our sessions have been absolutely vital in keeping my head on my shoulders in some dark and crazy times, and your words really helped me navigate through stormy weather. I don’t think I’d be where I am now without your help. (Mark, 38, 2 chidren)

Odkazy na kolegyně a kolegy

Pokud bych vám z nějakého důvodu nemohl pomoci, neseděl či jste si nemohli dovolit za mé služby platit, zde je odkaz na několik kolegů dělajících velmi dobře svou práci. Bohužel, jak už to bývá, ti, kteří jsou schopní a pracují zdarma přes pojišťovnu bývají často poměrně vytížení, takže nejspíše budeme muset chvíli počkat:

Adam Suchý – psycholog a psychoterapeut, Prostějov, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Dagmar Konečná – psycholožka a psychoterapeutka, Olomouc, Zábřeh, smlouva s pojišťovnami, zdarma či platba (odkaz)
Poradna pro rodinu Olomouc – psychologické poradenství, zdarma (odkaz)
Jana Juřičková – právní poradenství (např. např. majetek, rozvody), tel. 723276175, placená služba, Advokátní kancelář Konečný (odkaz)